Іван Крулько: Треба дати можливість молоді нашої діаспори реалізовувати себе в Україні

Іван Крулько: Треба дати можливість молоді нашої діаспори реалізовувати себе в Україні

За межами України проживає понад 6 мільйонів молоді української діаспори, яка може стати ключовим лобістом інтересів України у світі.
Про це сьогодні під час відкриття Форуму Української молоді діаспори в Одесі зазначив депутат від фракції «Батьківщина» та голова МФО «Світове українство» Іван Крулько.

«За кордоном проживає близько 20 мільйонів українців, з яких молоді – 6 мільйонів. Виникає питання: чи є державна політика стосовно цих молодих людей, які б могли стати найкращими промоутерами в світі. На жаль, немає», – сказав він.

На переконання народного депутата від «Батьківщини», є два шляхи, якими можна цю політику реалізовувати.

«Перший шлях – це політика рееміграції української молоді в Україну. Потрібно відкрити всі можливості, щоб українська молодь, яка зростала на західних цінностях, реалізовували себе в Україні», – наголосив Крулько та додав, що, це, зокрема, стосується волонтерства.

За його словами, багато закордонних українців волонтерами допомагають армії.

«Однак є велика потреба у значній волонтерській роботі в тилу. Зокрема, носії англійської мови могли б працювати викладачами англійської мови у молодіжних таборах та молодіжних центрах для української молоді», – зазначив Іван Крулько.

Другий шлях, як розповів народний обранець, стосується питання мобільності молоді.

«Лише 22% молодих українців побували за кордоном. Половина з них – у Росії. Наприклад, у Словаччині 90% молоді подорожує світом. Тому посилення мобільності української молоді – це той напрямок, який необхідно суттєво посилити», – наголосив Крулько.

Він зазначив, що у діючому законодавстві українською молоддю вважаються лише громадяни України.

«Зараз разом з експертами ми розробляємо новий Закон «Про молодь». Відповідно до якого 6 мільйонів закордонних молодих українців вважатимуться українською молоддю та матимуть рівні можливості із громадянами України», – сказав депутат.

Іван Крулько також відзначив досвід Литви у підтримці своєї молоді, яка проживає в діаспорі.

«З цією метою у них діє спеціальний конкурс проектів для молодіжних організацій діаспори. Це те, що ми також здатні реалізувати у найближчій перспективі», – наголосив він.


Другие новости по теме
Поделись с друзьями