«Батьківщина» занепокоєна тим, що Рада може не розглянути законопроект про місцеві вибори

Фракція «Батьківщина» занепокоєна тим, що законопроект про місцеві вибори стоїть майже останнім у порядку денному сьогоднішнього пленарного засідання.
Про це заявив заступник Голови фракції Сергій Соболєв в інтерв’ю журналістам у кулуарах Верховної Ради України.
За його словами, фракція «Батьківщина» підтримуватиме той варіант законопроекту, який був погоджений профільним комітетом, але припускає, що до розгляду цього законопроекту сьогодні парламент не дійде.
«Я думаю, що декому вигідний старий закон», – наголосив Соболєв та пояснив, що в кожній фракції коаліції є достатньо прихильників нової редакції закону про вибори, але з погляду політичної стратегії у багатьох існують побоювання, що по новому закону партії візьмуть менший результат на місцевих виборах.
Народний депутат також розповів, що згідно з редакцією законопроекту, погодженою профільним комітетом, прохідний бар’єр для партій становить 5%, участь блоків не передбачена.
Водночас, за його словами, принципову для фракції «Батьківщини» пропозицію надавати право партіям відкликати депутатів місцевих органів влади запропоновано передбачити в окремому законопроекті.
Нагадаємо, що вчора під час Погоджувальної ради член фракції «Батьківщина», голова комітету ВР з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко наполягав на включенні до порядку денного поточного сесійного тижня постанови про призначення дати чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році на 25 жовтня.


Другие новости по теме
Поделись с друзьями