Реструктуризація валютних кредитів не завдасть збитків державі, – Юлія Тимошенко

Держава не понесе збитків від реструктуризації валютних кредитів.
Про це заявила лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко у прямому ефірі «Свободи слова».

За її словами, валютні кредити брали не олігархи та не великі бізнесмени, а найбідніші, часто безробітні, які закладали свою квартиру з метою отримати кредит і розпочати дрібний бізнес; це молодіжні кредити, які чомусь почали видавати у валюті; це люди, які взяли іпотечний кредит для купівлі маленької квартири.

«Сьогодні ж намагаються зіштовхнути все суспільство з тими людьми, які, «вляпалися» в ці валютні кредити», – обурилась Тимошенко.

Вона переконана: у тому, що люди потрапили в пастку валютних кредитів, винуваті Національний банк і держава, оскільки в більшості країні світу, де нестабільна валюта, уряд не дозволяє банкам надавати громадянам валютні кредити.

Лідер «Батьківщини» нагадала, що до 2004 року кредити надавалися у гривні і всі ризики за можливе падіння гривні несли банки, а в 2004 році, коли в.о. керівника НБУ був чинний прем’єр-міністр, банки пролобіювали постанову, якою дозволили без будь-яких обмежень надавати валютні кредити, переклавши відповідальність на людей.

«Скажіть, люди винні за падіння курсу гривні втричі? Держава винна! Тому треба розуміти, що винуватий має відповідати та врегульовувати це», – наголосила вона.

Юлія Тимошенко також запевнила, що держава не понесе збитків від реструктуризації валютних кредитів.

«Оскільки ці кредити за півціни, а інколи і за 10% вартості продаються колекторським компаніям, які зі свого боку вибивають у людей повну суму і потім у тіні діляться своїми статками з усіма, хто дав їм можливість отримати цей борг. Не можна цього робити! Продайте краще людям цей борг за ті самі гроші», – закликала народний депутат.


Другие новости по теме
Поделись с друзьями