Альона Шкрум: Новий закон про держслужбу зробить її незалежною і декорумпованою

Альона Шкрум: Новий закон про держслужбу зробить її незалежною і декорумпованою

Новий закон «Про державну службу» може стати першою справжньою реформою, яка потягне за собою всі інші та створить вперше в історії України незалежну і декорумповану держслужбу.

Про це заявила народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум на черговому засіданні робочої групи з напрацювання поправок та підготовки до другого читання законопроектів «Про державну службу» та «Службу в органах місцевого самоврядування», яке проходить в Комітеті Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.«Зараз державна служба діє за загальним принципом – розширена на установи і органи, які не виконують функції державної влади. В новому законі все це повинно бути врегульовано», - сказала вона.

За словами Альони Шкрум, робота над поправками до законодавства виявилась досить копіткою та скрупульозною, і, насправді, на сьогодні, за результатами уже декількох засідань робочої групи, вдалося узгодити лише близько 100 із 1200 поправок, поданих на розгляд.

Зокрема, сьогодні у порядку денному - обговорення пропозицій та поправок до статей 3, 6 та 10 проекту Закону «Про державну службу».

Ці статті викликають найгарячішу дискусію серед учасників засідання, оскільки стосуються самої сфери дії закону та категорії посад державних службовців.

Долучитись до робочої групи виявили бажання понад 50 осіб. Це народні депутати з різних фракцій, представники Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів, Національного банку України, Розрахункової палати, інших виконавчих органів, представники прокуратури, профспілки, громадські організації тощо.

«Насправді, дуже приємно, що до роботи групи долучились представники більшості депутатських фракцій, що дає можливість отримувати й узгоджувати думки депутатів з різних фракцій щодо даного законопроекту та його видозмін ще на етапі напрацювання поправок», - наголосила депутат від «Батьківщини».

Вона також сподівається, що злагоджена робота всіх «сприятиме погодженню більшістю депутатами в профільному комітеті даного законопроекту та безсумнівному його ухваленню в другому читанні на пленарному засіданні».

«Я переконана, що всі депутати із фракцій свідомо відповідають за виконання коаліційної угоди та розуміють нагальну необхідність прийняття даного законопроекту у парламенті», - заявила Альона Шкрум.


Другие новости по теме
Поделись с друзьями